PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Kuidas tehakse kodulehte ja kõik sellega kaasnev?
Postitaja: Omanimeline 2012-09-20 10:27:12
Tere

Pole üldse it-tüüpi inimene (vähemalt mitte piisavalt jagamaks kodulehe tegemist), kuid vajan veidike nõu. Tegelen fotondusega ning aeg on juba sealmaal, et läheks vaja oma kodulehte. Leidsin, et domeen, mida tahan on saadaval, umbes tean, millist kodukat tahan ja võib olla isegi, kust tellin. Kuid kõik ülejäänu sellega seonduv on mul nagu puder ja kapsad. Küsin siis mõned küsimused:

1) Kui olen domeeni reganud ja teatan kodulehe tegijale oma koduka soovi, kas mul peab olema enne tehtud leping mõne serveriteenuse pakkujaga? Või mis see server üldse on?
2) Arvestades, et tegelen fotondusega, millist serverit peaksin kasutama? Kõik kiidavad oma, kuid tahaks objektiivset arvamust asjatundjatelt, nagu teie siin.
3) Kui mul on olemas domeen, server ja koduleht, kas mul on veel midagi vaja?
4) Kas olen õigesti aru saanud,e t kui koduleht valmis, siis edasi saan jännata seal mina? Selles mõttes, et pilte lisada, kaustu teha, blogida jne. Et mul pole ju vaja selleks jälle asjatundja juurde pöörduda?

Ma usun, et teile tundusid need küsimused väga totrad, kuid ma väga tahaks neile vastuseid saada. Tark küsib ;) :D

Tänud vastajatele (ja postituse liigid, peab mainima, on siin täppipanevad - olen idioot :D :D )
RE: Kuidas tehakse kodulehte ja kõik sellega kaasnev?
Postitaja: rp 2012-09-20 10:36:45
Mine www.edicy.ee. Saad tasuta proovida ja domeeni registreerimise pärast ei pea pead vaevama. Neil on väga asjalik support meeskond ka, kes oskab vastata igasugustele küsimustele.
Postitaja: Tark 2012-09-20 10:41:47
1) Kui olen domeeni reganud ja teatan kodulehe tegijale oma koduka soovi, kas mul peab olema enne tehtud leping mõne serveriteenuse pakkujaga? Või mis see server üldse on?

Server on see, kus sinu kodulehekülg hakkab paiknema. Palu serveriteenuse pakkujal enda eest domeeni regamisega seotud tehnilised asjad ära teha. Kõik aitavad sind meelsasti.

2) Arvestades, et tegelen fotondusega, millist serverit peaksin kasutama? Kõik kiidavad oma, kuid tahaks objektiivset arvamust asjatundjatelt, nagu teie siin.

Sõltub, kas sa tahad oma pilte seal mingitpidi müüa või lihtsalt portfolio üles panna. Kui viimast, siis võta lihtsalt näiteks Zone'st standard odav pakett.

3) Kui mul on olemas domeen, server ja koduleht, kas mul on veel midagi vaja?

E-maili?

4) Kas olen õigesti aru saanud,e t kui koduleht valmis, siis edasi saan jännata seal mina? Selles mõttes, et pilte lisada, kaustu teha, blogida jne. Et mul pole ju vaja selleks jälle asjatundja juurde pöörduda?

Sõltub, kas su kodulehekülg hakkab olema mõne sisuhalduslahenduse peal. Arvatavasti ikka hakkab. Siis saad seal ise oma asju hallata.
Postitaja: Autor 2012-09-20 13:13:57
Suur aitäh, Teie vastustest oli abi :)

Kodukas on tõesti portfolio eesmärgiga, mitte müük. Veel...

Postitaja: blaa 2012-09-20 15:36:55
Domeeninimi on nagu firmanimi, lihtsalt nimi. Lihtsalt domeeni registrerimine on nagu firma registrerimine, on kuskil registris.

Server - on nagu hoone, ta kuulub sulle või sa rendid osa sellest. Hoonet omades hoolitsed selle eest ise, ehk sul peab olema mingi oskus seda hallata. Rentimise puhul pead teadma, millal arveid maksta ja mitu volti seinast tuleb, kui palju müra võid teha, et naabreid ei häiriks.

Veebileht - firma nimi katusel või aknal, värv seinal, müügiriiulid ja nende loogiline paigutus, kassa.

Veebinduses on vähe oluline see, kus su kontor füüsiliselt asub, kuid väga oluline see, kuidas ta välja näeb. Jah, ise võib puid saagida ja riiulid ehitada, aga tihti on mõistlikum osta valmismööbel poest või kulutada natuke rohkem ja tellida kogu sisekujundus spetsialistilt.

A) Sa võid valida juba pooleldi sisustatud kontoripinna (nt Edicy), kus sa saad pisut sisu ümber tõsta, kauba sisse vedada, aga päris oma mööblit sa sisse tuua ei saa. Hiljem võib selguda, et mõni asi, ei mahugi riiulisse.

B) Valid tühja ruumi (Zone), leiad ise mööbli(Wordpress), mis sobib, ja lased kellelgi sisse tassida, ja paned asjad ise riiulitesse.

Postitaja: wordpress 2012-09-20 17:45:29
Lähed: www.zone.ee

registreerid omale nende kaudu domeeni, siis logid sisse admin paneeli ja leiad menüüst nupu "paigalda wordpress".
Su kodukas on valmis, admin paneeli kaudu saad muuta kogu disaini ja paigutust, maksa aint kuumaksu :)
Postitaja: Teadja 2012-09-20 21:16:23
Head tulemust siit küll ei tule, kui pole asjaga eriti kursis :)
Postitaja: inx 2012-09-22 16:19:32
https://www.zone.ee/et/koduleht-kiirelt-ja-mugavalt/

Siin on vastused kõikidele küsimustele
Postitaja: blooper 2012-09-22 17:10:19
hei, jäta oma meil või kontakt - ning annan tasuta nõu ja abi ja vastuseid sinu küsimustele. meilis, skaibis, msn-s. no problem :)
Postitaja: Ralf 2014-01-06 20:07:16
Soovitaksin teha esimese lehe/blog wordpressiga. See on väga kerge ja kogu CMS installimine ei tohiks võtta rohkem kui 20 minutit.

Internetist leiab selle jaoks õpetusi ka..

http://websitesetup.org - Kuidas teha veebileht WordPressiga
http://startbloggingonline.com - Kuidas teha blogi WordPressiga.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.526708126068