PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
õ-tähe probleem
Postitaja: masing 2013-04-02 12:31:08
Mysql baasis on charset 'utf8-unicode-ci', aga kui tahan leida artiklid milles sisalduks ō-täht, siis leitakse ka õ-tähega asjad:

select sisu from artiklid where sisu like '%ō%'

Tahaks need vigased õ-tähed asendada korrektsetega, kuidas ma peaks päringut täiendama?

RE: õ-tähe probleem
Postitaja: blaa 2013-04-02 12:39:55
select sisu from artiklid where sisu like '%ō%' COLLATE utf8_bin

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/case-sensitivity.html
Postitaja: masing 2013-04-02 14:08:32
TSITEERITUD:
select sisu from artiklid where sisu like '%ō%' COLLATE utf8_bin

jah, see toimis:

UPDATE artiklid SET sisu=REPLACE(sisu, 'ō', 'õ')
WHERE sisu LIKE '%ō%' COLLATE utf8_bin

tänud
Postitaja: Jope 2013-04-02 21:39:19
See kahtlane "Õ" täht, mis 1970ndate maatriksprinteriga kirjutatud ajakirjandusse jäänud on (meenub kohe mingi arvuti raamat Nr. 1... irw) , see jube kahtlane sul. Ma ellimineeriks selle baasist üldse ära. Kes tahab kurat sellist õ'd näha :). See replace, mis sa teed on tore, ga ühel hetkel see pisike performanci % hakkab sisse sõitma andmebaasi serverile. Igapäevases arenduse ¾argoonis (slängis) on see "häkk", millega sa valmis saanud oled. Paljud suurfirmad muidugi selliste häkkidega arveid teevadki :D
Postitaja: blaa 2013-04-02 23:27:12
TSITEERITUD:
Ma ellimineeriks selle baasist üldse ära. Kes tahab kurat sellist õ'd näha :). See replace, mis sa teed on tore, ga ühel hetkel see pisike performanci % hakkab sisse sõitma andmebaasi serverile. Igapäevases arenduse ¾argoonis (slängis) on see "häkk", millega sa valmis saanud oled.

Tunnista ausalt, et sa ei süvenenud üldse teemasse, ega saa sql päringutest aru.
Postitaja: masing 2013-04-03 11:10:45
TSITEERITUD:
See kahtlane "Õ" täht, mis 1970ndate maatriksprinteriga kirjutatud ajakirjandusse jäänud on (meenub kohe mingi arvuti raamat Nr. 1... irw) , see jube kahtlane sul. Ma ellimineeriks selle baasist üldse ära. Kes tahab kurat sellist õ'd näha :). See replace, mis sa teed on tore, ga ühel hetkel see pisike performanci % hakkab sisse sõitma andmebaasi serverile. Igapäevases arenduse ¾argoonis (slängis) on see "häkk", millega sa valmis saanud oled. Paljud suurfirmad muidugi selliste häkkidega arveid teevadki :D

Ära muretse, ma ei kasuta seda iga kord kui artiklit baasist küsin. Mul oli vaja lihtsalt üks vana baas korrastada, uued sisestused tehakse juba enne baasi lisamist korda.
Postitaja: Jope 2013-04-03 23:03:12
TSITEERITUD:

Tunnista ausalt, et sa ei süvenenud üldse teemasse, ega saa sql päringutest aru.

fifty-sixty... :)

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0794470310211