PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-02-19 10:57:59
Tervitus foorumlased, edastada üks teada :)

Otsime Lavii meeskonda koodimeistrit. Sul on oskused? Meil on tööd ja tasu sinu oskuste eest. Otsime pikaajalist töösuhet nii meie klientidele väärtuse loomiseks kui ka meeskonnas tekkinud ideede ellu viimiseks. Palk vastavalt võimetele 1000 – 1300 € neto ja kui koostöö klapib, siis sinu loodud väärtus ei jää märkamata.

Esimesed kohtumised teeme huvilistega 25.02.2014 ja esimese sobivaimaga lööme käed. Lihtne Soovime Sind tööle täisajaga ja et Sinu elukoht oleks Tallinn.

Kas tunned ennast ära:

1. Soovid kirjutada koodi, millest on klientidele reaalselt kasu ja mis muudab nende ettevõtted edukamaks?
2. Tahad kaasa mõelda ettevõtte arengule ja käivitada koos meiega vingeid eriprojekte?
3. Võib olla oled freelancerina tüdinenud maadlemast klientide soovide ja ülesannete pideva muutumisega, väsinud rahade ootamisest ja üksi töötamisest ning tahaksid keskenduda koodi kirjutamisele, et seda järjest paremini teha.
4. Või siis oled tüdinud töökohast, kus sind koheldakse kui reatöölist ja tulemustest olulisem on tagumiktunnid.

Kui tundsid, siis loe kindlasti edasi. Meie nägemus on, et õhkkond peab olema vaba ja motiveeriv, nii sünnivad parimad lahendused. Me ei ole ülemused, meil on lihtsalt erinevad kohustused. Ei möödu kontoris päevagi, kui kõva häälega naerda ei saa (kasuks tuleb sarkasmi valdamine).

Oleme üle 2 aasta tegutsenud digiagentuur Lavii ja meie peamine eesmärk on aidata oma klientidel läbi turundus- ja veebilahenduste kasvatada käivet ja müüki (veebilehed Wordpressile, e-poed WooCommerce´le, Facebooki aplikatsioonid, erilahendused).

Täpsema ülevaate meie tegemistest saad meie kodulehelt http://www.lavii.ee/.

Meie tööd on jõudnud 6 erinevasse välisriiki ning järgnevate ettevõteteni: Hansapost, Kalev, Tallinna Teletorn, Salva Kindlustus, Sony Center, IM Arvutid, Alexela, Vapiano jpt ning teeme allhanget mitmetele suurtele agentuuridele.

Seoses tööde mahu kasvamisega otsime endale Tallinna, Tartu mnt. 51 kontorisse lisajõudu koodimeistri näol. Kontoris olemine ei tähenda 9-5 ni tagumikutundide täistegemist. Samas Sinu kättesaadavus, asjade hästi ärategemine ja tähtaegadest kinnipidamine on meie jaoks üliolulised. Pakume ise sama oma klientidele.

Kontoris kohapeal on olemas väga lahe seltskond (Lavii poolelt 5 inimest), avarad ruumid, kus mõtted selgeks saada, külmik kuhu pikkadeks öödeks head paremat varuda ja kõigi lemmik lauajalgpall (alguses ole valmis karmilt kaotama :D). Mängime kõik koos pokkerit, piljardit, viskame leili ning peame vingeid talve- ja suvepäevi.

Iseloomult vajame, et oleksid kohusetundlik, valmis pingutama, võtma vastu väljakutseid ja samas vajadusel tegema ka rutiinsemat tööd, kui olukord seda nõuab. Sul peab olema suhtumine – tahan olla parim ja teen selle nimel pidevalt tööd. Koodikirjutamise oskused:

Tunned ennast väga hästi PHP, JavaScripti / jQuery ja HTML5 kirjutades ning sind ei ehmata ära, kui pead PSD ise lahti lõikama ja html-i panema (valdad CSS-i). Ja lõpptulem on täpselt samasugune nagu disaineri psd failis.

Suur pluss:

Oled enne kokku puutunud Wordpressiga, WP pluginatega ja Woocommercega
Oled kokku puutunud Facebooki aplikatsioonide loomisega.

Hakkas huvitama? Palun toimeta siis järgnevalt.

1. Saada endast mulle lühitutvustus (Timo Porval timo@lavii.ee 59031467), mida oled teinud, mida oskad, millised projektid pakuksid sulle kõige rohkem huvi (kui on, siis pane palun ka CV ka kaasa).

2. Või siis lihtsalt lisa mind Skype´i (timo.porval) ja vestleme seal. Konfidentsiaalsus on tagatud.

Tänan tähelepanu eest!
Timo Porval
59 031 467
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Kukis 2014-02-19 23:19:41
.. külmik kuhu pikkadeks öödeks head paremat varuda ...
mhm ... ?!
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-02-20 18:36:42
Vihje siis õllele, kui keegi eelistab töötada öösiti ja midagi juurde rüübata :)
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: copyPaste 2014-02-21 14:24:42
Väga julge ja tolerantne personalipoliitika :) Loodame, et selline klubivärk ka praktikas jätkusuutlik on. Loodetavasti ei ole see põhjus, miks (uut) inimest otsite.

TSITEERITUD:
Vihje siis õllele, kui keegi eelistab töötada öösiti ja midagi juurde rüübata :)
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-02-21 20:35:34
Olen seda meelt, et inimlik ja vaba suhtumine ei ole kuidagi halb. Vastupidi, toob häid tulemusi, sest inimesed on motiveeritud. Selle eelduseks loomulikult vastutustundlikud kodanikud. Ja see tõesti ei ole põhjus, miks uusi liikmeid meeskonda vaja :) Põhjus hoopis lihtsam - tööd ja toredaid kliente on palju.

Meil kontoris on täiesti ok, kui klientide kohalolles taganttoast (lauajalka ruumist), kostub naeru ja röökeid :D Kõik ju lõpuks inimesed.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: blaa 2014-02-22 00:01:42
See on ikka suhteliselt kole, kui mingi möla kliendi kõrvu kostab.
Mul on minevikust meeles mõni kord, kui klient helistas ja siis töökaaslased arvasid, et oleks tore omavahel valjusti lolli juttu rääkima hakata. Nii häbi oli.
Eks see kõva seltsielu ja öised lakkumised kontoriruumes ole tore küll, sest kui firma põhja läheb, siis vähemalt jäävad sõbrad.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-02-22 12:34:02
Kui taust ei sega kliendiga asjalikke jutte ajamast, siis ei näe probleemi. Loomulikult sõltub ka asi sellest, mis staadiumis on kliendid (esimene kohtumine vs paari aastane koostöö). Ilmselgelt selle kõige juures ei tohi kaduda respekteeriv suhtumine klienti ja reaalsete tulemuste toomine. Lihtsalt ei poolda ka ülikonnas töölolemist, sunnitud naeratust ja teeseldud viisakust. Aga eks seda peab ise kogema :)

Öiseid "lakkumisi" kontoriruumides pole toimunud. See kui keegi võtab öösel töökõrvale ühe-kaks õlle, ei näe ma probleemi. Probleemi näen siis, kui kood on kehvasti tehtud või tähtajad lähevad üle. Mikromanageerimine pole lihtsalt meie stiil :) Inimesed peavad ikka suutma ise endaga hakkama saada.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: loke 2014-02-22 13:18:03
Kuidas leida spetsialisti kes oskab hästi nii php ja PSD ? et vundamendi planeerija / valaja on sama isik, kes ka viimistleja / maaler? Kumb siis sellest vennast tuleb lõpuks? Või on see nö esimene aste redelil ja siis saab ise valida kuu edasi süviti suunduda?

muidu on väga vahvasti kõikidele küsimustele vastatud ja avatult, mis on lahe. Et leiaksite uue toreda meeskonna liikme :)

RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-02-23 20:16:47
Eelistatum on back-endi tegev koodimeister. Samas olen teinud koostööd nii mitmegi mehega, kes valdavad väga hästi mõlemat poolt. Ja väiksemas tiimis on universaalsete meestega natuke lihtsam töid planeerida :)

Või kuidas lood koodimeestel on, et kui back-endi teed, siis fronti väga ei viitsi (vastupidi vist pigem ei osata)? Mõtted sellel suunal igati oodatud, saan ka targemaks :)
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: blaa 2014-02-24 00:10:14
Eks siin ole nagu igas muus eluvaldkonnas. Mingis pesupulbri reklaamis on ka, et kui ta kõlbab kõigeks, siis ei kõlba ta millekski.
Perearst on ka väga laia silmaringiga meditsiini valdkonnas, aga pimesoole operatsiooni jätab ta siiski spetsialistile.
Sellised universaalsed tüübid panevad vist rohkem asju wordpressi ja teevad liinitööd, kui ehitavad mingeid väga keerukaid süsteeme.
Erandeid on ka muidugi.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: geo__ 2014-02-24 13:20:45
TSITEERITUD:

Või kuidas lood koodimeestel on, et kui back-endi teed, siis fronti väga ei viitsi (vastupidi vist pigem ei osata)? Mõtted sellel suunal igati oodatud, saan ka targemaks :)


Eks see viitsimise aspekt ole personaalne, mulle isiklikult meeldib vaheldus, vahest front-i vahest back-i :).
Kui kunagi esimese arvuti sain, siis saigi arvuti graafikaga alustatud, edasi tuli html, css. Lõpuks oli vaja lehtedele elu ka sisse puhude, ehk tuli omandada javascript/jQuery , XML, PHP, MySql...

Nüüd teen vajadusel peaaegu kõike(fotod ja kujunduse ostan enamasti sisse).
Sellel on muidugi omad head ja vead.
Arvan, et kui keskenduks ainult ühele valdkonnale, siis oleks produktiivsus selles osas suurem.
Samas kaotaks produktiivsust üldises plaanis, igasugune koostöö teise valdkonna inimestega nõuaks aega, kokkuleppeid, kooskõlastamisi, planeerimist, võimalik et ka dokumentatsiooni jms.

Suuremate projektide puhul, ei pääse viimasest loetelust üle ega ümber.
Aga väiksemate webirakenduste puhul võib vabalt "mees nagu orkester" ;) varianti kasutada.

Meeskonna komplekteerimisel võib ka sellest eelistusest aru saada.
Kui firma pole veel nii suureks kasvanud, et suudaks pakkuda täiskohaga tööd ainult lahtilõikajale vm. Siis on hea kui meeskonnas on keegi kes selle siiski ära teeb.
Ja kui firma kunagi suuremaks kasvab, siis ikkagi kulub ära tegelane kes kõikide töö valdkondadega kursis on.

RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Teet Teeleht 2014-02-24 23:27:51
Lähen teemast välja: mis see frontendi mõiste üldse on? kui ma keevitan AngularJSis frontendi ja see on kõik tuimalt default bootstrapi peale, siis see ei ole frontendi arendus?

pigem java maailmas viibijana küsiks - kas php maailmas on PSD lõikav programmeerija tavaline ja normaalne nähtus või see on pigem nö Wordpressi/Joomla/etc tüüpi arendaja ameti juurde kuuluv lisanõue?
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: rtfm 2014-02-25 10:03:47
TSITEERITUD:
Lähen teemast välja: mis see frontendi mõiste üldse on? kui ma keevitan AngularJSis frontendi ja see on kõik tuimalt default bootstrapi peale, siis see ei ole frontendi arendus?

pigem java maailmas viibijana küsiks - kas php maailmas on PSD lõikav programmeerija tavaline ja normaalne nähtus või see on pigem nö Wordpressi/Joomla/etc tüüpi arendaja ameti juurde kuuluv lisanõue?


ära erista php maailma java maailma jne vaata parem kliendi maailma. Mingilt (eelarve, suhtluse jne) piirilt jõuab klient maksta eraldi inimestele ja mingilt piirilt peab üks inimene kõigega hakkama saama.

kui sa tahad vägisi vaadata php jne maailma , siis on nii, et need kes backendi ei oska teevad ka kesist frontendi ja nendele jääb tavaliselt psd lõikamine , kavandite tegemine . need kes ei oska backendi ja frontendi kasutavad joomlat :)
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: geo__ 2014-02-25 10:07:36
TSITEERITUD:
Lähen teemast välja: mis see frontendi mõiste üldse on? kui ma keevitan AngularJSis frontendi ja see on kõik tuimalt default bootstrapi peale, siis see ei ole frontendi arendus?

pigem java maailmas viibijana küsiks - kas php maailmas on PSD lõikav programmeerija tavaline ja normaalne nähtus või see on pigem nö Wordpressi/Joomla/etc tüüpi arendaja ameti juurde kuuluv lisanõue?


Mingeid kindlaid reegleid ei ole.
Mõni ei oska, mõni ei taha ja mõni teeb ära.

Frontend on kasutajapoolne osa, ehk javascript, css, html
Ja pole vahet kas teed selle mingi library abil või puhtalt lehelt.
Keegi peab selle kokku keevitama ikkagi.

Backend on serveri poolne osa ehk mingi serveripoolne keel(PHP, Python... jne.) + andmebaas.
Jällegi pole vahet kas kasutad mingit raamistiku, modifitseerid vabavara või kribad puhtalt lehelt.

RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: - 2014-02-25 10:34:50
Ise teen näiteks võrdselt JavaScripti ja PHP-d, samas HTMLi ja CSSi torgin minimaalselt.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-02-26 16:15:44
Tänud kõigile vastuste eest. Sai mõtetest rohkem aru - põnev. Saan progejate seisukohast täna hästi aru, et kellel väga vinge skill, siis soovib asju nullist luua (loovtöö nagu muugi kunst) ja etteantud raamistikud pigem piiravad ja tekitavad peavalu.

Samas lõppklient ehk veebi omanikul on oluline, et asi on platvormil, mida saab edasi arendada (ilma, et jääks arendajast sõltuvusse), lihtne hallata jne :)

Natuke nokk kinni saba lahti olukord.

P.s Kui tööpakkumine pakub huvi, aga pakutav tasu mitte, siis võib kirjutada ja enda tingimustest teada anda. Pole olnud kunagi kahju väärt mehele väärt tasu maksta. Ja vajadus pigem back-endi suunas.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-02-26 16:16:15
Tänud kõigile vastuste eest. Sai mõtetest rohkem aru - põnev. Saan progejate seisukohast täna hästi aru, et kellel väga vinge skill, siis soovib asju nullist luua (loovtöö nagu muugi kunst) ja etteantud raamistikud pigem piiravad ja tekitavad peavalu.

Samas lõppklient ehk veebi omanikul on oluline, et asi on platvormil, mida saab edasi arendada (ilma, et jääks arendajast sõltuvusse), lihtne hallata jne :)

Natuke nokk kinni saba lahti olukord.

P.s Kui tööpakkumine pakub huvi, aga pakutav tasu mitte, siis võib kirjutada ja enda tingimustest teada anda. Pole olnud kunagi kahju väärt mehele väärt tasu maksta. Ja vajadus pigem back-endi suunas.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: one 2014-02-26 16:20:41
Mis asi on Wordpress ja Joomla? kas tegemist raamistikuga mis on omakorda raamistikupõhine? või dimension on veel sügavam?
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: jhgf 2014-02-26 21:05:18
TSITEERITUD:
Mis asi on Wordpress ja Joomla? kas tegemist raamistikuga mis on omakorda raamistikupõhine? või dimension on veel sügavam?


wordpress on "vaese mehe" drupal ja joomla "vaese mehe" zend.
wordpressi ja drupalit iseloomustab _hook funktsioonide põhisus(worpressil on see kuidagi hägune ja laiali). joomlat oop ja Model põhisus. Kõigil kolmel on oma core - raamistik. Joomlal ehk kõige enam eristuv - samas kasutab ka teisi teeke CMS variandis.

kliendi jaoks on tore wordpress, sest ilmselt esimese kodulehega kokkupuude oli wordpressi baasil ja sinna on vahva progejal funktsioone otsa keevitada plugina kujul.

jne...

RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: ise php 2014-02-26 22:51:22
Seda, et worldpressi ja drupali võrdled, see nagu klapiks mõlemad sisuhaldus tarkvarad, ehk cms id aga joomla ja zend võrdlusest küll ma aru ei saa, kui just mingi zend cms i pole kusagil, zend peaks ju framework olema ja joomla on cms.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: hjk 2014-03-08 15:09:56
TSITEERITUD:
Seda, et worldpressi ja drupali võrdled, see nagu klapiks mõlemad sisuhaldus tarkvarad, ehk cms id aga joomla ja zend võrdlusest küll ma aru ei saa, kui just mingi zend cms i pole kusagil, zend peaks ju framework olema ja joomla on cms.


võrreldud sai tavelist MVC ehitamist, a'la model, form, controller, valideerimine.

Joomla komponendi ja Zendi mooduli mingi tavalise MVC funktsionaalsuse jaoks on olemuselt sarnane.

ja nö palja Drupali mooduli ehitamine võrreldes Worpressiga pluginaga on olemuselt sarnane - olukord muutub üsna kohe.

seda kõike siis back-end arendaja silmade läbi
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Timo Porval (Lavii) 2014-03-19 13:54:11
Aitäh kõigile kes kaasa mõtlesid ja arutlesid. Tänaseks koodimeister leitud. Samas alati võib endast timo@lavii.ee peale märku anda, sest häid mehi/naisi on alati vaja :)
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: mitte php progeja 2014-05-24 02:13:27
Peaksin mainima 1300€ neto php programmeerise eest tundub üllatav.
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: Olle 2014-06-10 16:46:41
TSITEERITUD:
Peaksin mainima 1300€ neto php programmeerise eest tundub üllatav.

vähevõitu jah ... mina isiklikult alla 3000 neto isegi ei pinguta!
RE: Lavii otsib koodimeistrit
Postitaja: asdghj 2014-06-11 11:02:39
TSITEERITUD:

vähevõitu jah ... mina isiklikult alla 3000 neto isegi ei pinguta!


eks ta ole jah, kes ikka wp pluginaid alla 3000 kuus progeda viitsib, muie.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0927691459656