PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Tõeliselt hea CMS - OOP, klassid, modulaarus, äkki namespace'id isegi?
Postitaja: GHz 2015-04-26 20:48:37
Tervitused!

Olen siin isegi veidi ringi tuulanud mööda netti, kuid mõnevõrra edutult.

Nimelt igapäevaselt kirjutan ma täiesti custom äritarkvara ja nii on suurimad valmis tükid, mida kasutan vaid moodulid suuremate frameworkide seest.

Samas olen palju mõelnud, et kuidas teha efektiivselt "sõbrale" kodukas, kui ta seda tahtma peaks.

Olen paari erinevat vaadanud, kuid pole rahule jäänud.

Mida ma CMS'i juurest ootaks, oleks just hää OOP kasutatus. Tahan ühe cms'i endale selgeks teha, millele kirjutaksin ka üksjagu mooduleid jmt juurde. Aga ma põhimõtteliselt keeldun kuskile faili kokku kühveldamast 20+ funktsiooni ühesuguse prefix'iga nimes vmt. Ma tahan korralikku OOP, klassidesse ja moodulitesse, soovitatavalt korralikult namespace'itud koodi kirjutada.

Kas selliseid CMS'e liigub üldse vabalt ringi? Tore oleks, kui see oleks midagi natukenegi tuntut ka, et ma ei oleks peale leidmist viimane arendaja selles atmosfääris.
RE: Tõeliselt hea CMS - OOP, klassid, modulaarus, äkki namespace'id isegi?
Postitaja: rtfm 2015-04-26 22:53:53
TSITEERITUD:
Tervitused!

Nimelt igapäevaselt kirjutan ma täiesti custom äritarkvara ja nii on suurimad valmis tükid, mida kasutan vaid moodulid suuremate frameworkide seest.

Samas olen palju mõelnud, et kuidas teha efektiivselt "sõbrale" kodukas, kui ta seda tahtma peaks.

Mida ma CMS'i juurest ootaks, oleks just hää OOP kasutatus. Tahan ühe cms'i endale selgeks teha, millele kirjutaksin ka üksjagu mooduleid jmt juurde. Aga ma põhimõtteliselt keeldun kuskile faili kokku kühveldamast 20+ funktsiooni ühesuguse prefix'iga nimes vmt. Ma tahan korralikku OOP, klassidesse ja moodulitesse, soovitatavalt korralikult namespace'itud koodi kirjutada.

Kas selliseid CMS'e liigub üldse vabalt ringi? Tore oleks, kui see oleks midagi natukenegi tuntut ka, et ma ei oleks peale leidmist viimane arendaja selles atmosfääris.

tee sõbrale teen ja juhata ta mingisse website builderisse ja ära määri teda mingisse OOP , framework skeemi sest see ei ole evolutsiooniliselt skaleeruv lähenemine . Tarkvara aegub kiiremini, kui seda kasutama õpitakse.
Postitaja: GHz 2015-04-26 22:59:15
Kas see oli vastus minu küsimusele?

Selline ignorantsus panebki kõiki teisi ka sinusuguste pärast kannatama...
Postitaja: blaa 2015-04-26 23:43:21
Soovituses on siiski valus tõde olemas.
Eks sa pead mõtlema paremini, mis see "sõbrale" sinu jaoks tähendab.
Naabrimehele, pinginaabrile - jumala eest, võtku kasvõi see logisev worpress.
Sõbrale, kel väike ettevõte - wordpress, magento või muu säärane.

Omast kogemusest, tegin kunagi kolmele sõbrale koduka, oma treitud lihtsa cms-i peale. Aasta-kahe pärast puudus sõpradel huvi kodukale midagi lisada ja minul puudus huvi cms-i arendada. Neist kaks sõpra hajusid ka mu elust ja ühel hetkel sai lehed lihtsalt kinni pandud. Minu tehnilised oskused olid ka edasi arenenud ja oli selge, et selle cms-iga pole midagi teha enam. Kogemus oli siiski mõnevõrra väärt. Aga olnuks need lehed worpressis tehtud (tollal vist veel polnud worpressi), siis tõenäoliselt oleks need kodulehed veel alles.

Postitaja: GHz 2015-04-27 10:54:19
Aga palun loeme siis minu küsimust uuesti? Kas ma tahtsin ise midagi nö. korralikku ehitada?

Ma tean, et php.ee foorumis on tore anonüümselt lahmida, kuid palun ärme ise-ennast lolliks tee.

Ma küsisingi kasutatavat, valmis cms'i, millel juba on kasutajaid ja mis oleks ka ilusti kirjutatud.

Too esimene vastus mu küsimusele ei olnud mitte mingist otsast pädev ja sinu oma jätkab sama, esimese vastuse poolt valitud teed...
Postitaja: blaa 2015-04-27 13:07:40
Ütlesid, et "tahad teha", aga tegelikult tahad paigaldada ja siis sellele teha mooduleid juurde. Okei, lugesime valesti ja üle rea. Vabandused ette ja taha. Suudad sa kunagi andeks anda, härra?
Postitaja: geo__ 2015-04-27 13:08:01
Kui OOP on oluline, siis võiks antud küsimusele otsida vastust teisest otsast.
Eksisteerib terve ports PHP frameworke kus modulaarsus on mingil moel lahendatud. vt.
http://www.sitepoint.com/best-php-framework-2015-sitepoint-s
Kui sobiv framework on leitud, siis kindlasti on kuskil keegi selle baasil juba CMS-i ka teinud.

Näiteks CakePHP baasil: http://croogo.org/
Või siis populaarse Laravel baasil:
http://maxoffsky.com/code-blog/list-cmss-built-laravel/

Postitaja: rtfm 2015-04-27 17:36:13
TSITEERITUD:

Selline ignorantsus panebki kõiki teisi ka sinusuguste pärast kannatama...

see ei ole ignorantsus poisu :) see on 20 aastat kogemust cms -idega ajast millal wordpressi ei olnud veel olemas.

Õppimine samas on lahe, kui sa tahad midagi ise endale selgeks teha siis võta midagi mis on eksisteerinud üle 5 aasta. Sa leiad väga vähe selliseid või kui sa võtad need mis on 5a eksisteerinud, siis sa pettud nende kvaliteedis, sest nad on moraalselt vananenud, sageli suure tehnoloogilise võlaga jne.

Tõsiselt oop on vast http://modx.com/ , http://typo3.org/ jne Täna popimad freimwörgid on symfony , lavarel ja zendfw .

Cms -ide kuningas on täna wordpress ja usas väga palju drupal , mõlemad on käkid selle pärast, et see peegeldab konkreetselt nende süsteemide kasutajate võimeid mingit süsteemi mõttestada ja edasi arendada. See ei peegelda niivõrd süsteemide loojate taset. See omakorda tuleneb konkuretnsist ja võidab see millele on võimalik võimalikult madala laubaga tulemust teha. See ei ole halb see peegeldab sinu jaoks reaalset turgu ja seda mida on kõige lihtsam ja ka mõttekam mingil ajahetkel turundada ja oma protesessidesse integreerida. See ei meeldi sulle, sest sa ise tahaks midagi intelligentsemat , aga klienti ei koti see tema tahab oma investeeringult mõistlikku väärtust. See meeldib su sõbrale, siis ta on ka ise võimeline seda protsessi sinu abita juhtima ja kaasamaks arendajaid Indiast või ka USA -st vms, see kõik on täna sama kättesaadav, kui sulle helistada.

Postitaja: lop 2015-04-28 21:55:45
TSITEERITUD:
Tervitused!

OOP siis Joomla3
ilma OOP ita Drupal
Postitaja: lop 2015-04-30 12:01:43
https://github.com/joomla/joomla-cms/tree/staging/libraries/joomla
Postitaja: r 2015-05-02 12:04:24
Muidugi soovitada Joomlat. Kõige suuremate turvavigadega CMS ültse. Võta arvesse , et Drupalit ehitavad inimesed kellel on doktorikraadid jms. Pluss nad teevad koostööd Symfoni framework inimestega et portida osa asju Drupalise.
Postitaja: lop 2015-05-04 17:03:37
TSITEERITUD:
Muidugi soovitada Joomlat. Kõige suuremate turvavigadega CMS ültse. Võta arvesse , et Drupalit ehitavad inimesed kellel on doktorikraadid jms. Pluss nad teevad koostööd Symfoni framework inimestega et portida osa asju Drupalise.

http://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-1367/
vs
http://www.joomlaexploit.com/

võta sa kinni kumb rohkem exploiditud on?

ja vihje, et symfoniga teevad koostööd ja puha. nad tegid seda koostööd juba 3 aastat tagasi, kui mitte rohkem(versioon 8 tarbeks). Latest rel on endiselt 7.x .
Ma ei räägi seda halvustavalt - drupal oma lähenemisega on võimas jne edasi - võta või viewd jne. Lihtsalt drupali arendaja on drupali arendaja, joomla arendaja on php OOP arendaja(isikliku vähese kogemuse põhjal, võin eksida).

Aga, küsiti võimalikult puhast OOP CMS platvormi.
Ja küsija tundub olevat tegelane, kes soovib sinna ise kirjutada juurde ka mooduli/plugina/komponendi tasemel(muide küsijale http://www.component-creator.com/en/), mitte lihtsalt ei viska suvalisi testimata tükke kusagilt marketist külge.

RE: Tõeliselt hea CMS - OOP, klassid, modulaarus, äkki namespace\'id isegi?
Postitaja: Arvi V 2015-05-09 00:25:28
Ise kasutan Yii2 keerukamate asjade jaoks. Kui lihtne veeb siis voog.
Postitaja: GHz 2015-05-26 16:37:32
Natuke olen uurimist leidnud. Küll aga ma pigem otsiks just CMS'i, mitte framework'i. Ei viitsi igale soovijale tervet veebi ehitada. Viskaks parem CMS'i püsti ja progeks 1-2 pluginat juurde ja tehtud. Aga vot pluginaid tahan ma kirjutada pealkirjas mainitud mugavustega.
Postitaja: rtfm 2015-05-27 10:37:39
TSITEERITUD:
Natuke olen uurimist leidnud. Küll aga ma pigem otsiks just CMS'i, mitte framework'i. Ei viitsi igale soovijale tervet veebi ehitada. Viskaks parem CMS'i püsti ja progeks 1-2 pluginat juurde ja tehtud. Aga vot pluginaid tahan ma kirjutada pealkirjas mainitud mugavustega.

http://grossi.io/2014/working-with-laravel-4-and-wordpress-t

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0855770111084