PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
portaali loomine
Postitaja: wecandoit 2018-08-22 14:36:59
Tervist,
tegelen projektiga, millele tuleb luua portaal, mis viiks omavahel kokku p2ringu tegija ja pakkuja. p8him8te sarnaneb Hange.ee lehele, kuid samas oluliselt lihtsamal kujul.
Ala klient logib sisse. Teeb p2ringu, systeem filtreerib 4-5 valiku varinadi puhul v2lja , kellele p2ring saadetakse(millistele pakkujatele) ja pakkujad omakorda saavad sellele p2ringule vastata.

Minu kysimused
1. Kas antud portaali tuleks ehitada nullist v8i leidub valmis kujul(template)?
2. Kas saan 8igesti aru et eraldi tuleb teha platform, millele hiljem lisada veebileht?
3. Mis oleksid esmased sammud, mis tuleks endal 2ra teha. (Paberipeal strutuur valmis),enne kui arendaja poole p88rdun.

olen v2ga t2nulik k8ikide asjalike vastuste eest!

kui soovite l2hemalt r22kida siis kirjutage:

minuprojekt@online.ee
RE: portaali loomine
Postitaja: arendaja 2018-08-23 12:16:29
sa teeksid enda ja teiste elu palju lihtsamaks, kui märgiksid ära oma eelarve ja ka töö tellija andmed. anonüümsus siin kaasa ei aita.

sellise projekti jaoks on tarvis kõigepealt tellida analüüs. ilma selleta on võimatu mingit hinda pakkuda ja pakkumisi tellijal võrrelda. ja vaevalt seda analüüsi keegi tasuta teeb. need ajad on ammu möödas.

vaadates kiiruga hange.ee funktsionaalsust, siis reaalsed pakkumised võivada tulla alates 25000 eur + km. ja laeks on taevas :)
RE: portaali loomine
Postitaja: wecandoit 2018-08-28 15:04:12
tänan vastuse eest, kuna hetkel on projekt suhteliselt algfaasis siis ei ole kindlat eelarvet, pigem soovikski teada umbkaudu palju asi maksma läheks ja valgustada end enne kui kindla sooviga mõne arendaja juurde lähen.

Kas oskate õelda ka mis suurusjärku(hind) sellised analüüsid jäävad?

ja kas analüüsi saamiseks piisab kui kirjeldan mis funktsiooni portaal täitma peab või oleks targem teha mõni flowchart?

RE: portaali loomine
Postitaja: arendaja 2018-08-28 16:09:54
1200-1800
RE: portaali loomine
Postitaja: tujurikkuja 2018-09-07 08:04:31
Nagu siin varem öeldud, hinna laekson taevas, kuid minu standardsoovitus on, et ärge palun jumala eest mingit enda tarkvara-arendust/tellimistöö_tellimist tehke olukorras, kus Te kasvõi üle kivide ja kändude saate olemasolevate töövahenditega kuidagigi moodi hakkama. Ise tarkvaraarendusega, ka raha maksva tellija rollis, tegelemine on isegi siis kohutavalt tänamatu tegevus kui tehnilise poolel pealt kõik toimib tipp-topp ideaalselt, ilma vigadeta, kogu tellitud funktsionaalsuse raames ja ilma, et tarkvara aeglane oleks. Kõigepealt on mitte-IT-inimese jaoks täielik põrgu omale sobivat tarnijat leida, sest tarnija korral ei ole küsimus vaid tehnilises kompetentsis, vaid ka kultuuris: erinevad inimesed tõlgendavad töö hästi tegemist erinevalt. Mõne jaoks on töö siis hästi tehtud, kui klient on õnnelik, isegi kui tarnija ise näeb, et tehniliselt on asi mäda, aga kui klient nõuab rämpsu ja ei ole isegi täieliku tarnija poolse avameelsuse tingimustes rämpsu mitte-rämpsuks muutmist ära ootama ega kinni maksma, siis ei saa ju öelda, et selline tarnija oma klienti petaks. Mõne teise tarnija eelistus on tehniline kvaliteet enne kõike, kasvõi kliendi sügava pahameele hinnaga. Ei saa ju öelda, et spetsialistina oma kliendi eest hästi hoolt kandev tarnija oma klienti halvasti kohtleks, sest ta on ju pigem valuvaigistite asemel kibedat, aga mõjusat, protseduuri läbi tegeva meediku analoogiks. Sellele kõigele lisandub veel sotsiaalne möll kliendi enda poolel, kus võib selguda, et suure raha eest ja kaua tehtud kaunikene ei vastagi üldse nendele turu nõuetele, mida tarkvaraarendaja klient oma äriprojekti raames rahuldada soovis. Siis aga on meeletu kogus raha läinud ja tulemus on pea-aegu null. Ning see kõik on vaid tingimusel, et tarkvaraarendaja on kompetentne ja tõesti üritab oma klienti hästi kohelda. Võite nüüd ette kujutada, mis siis saab, kui ausa tarkvara-arendaja asemel on keegi korporatiiv-müügimehe mõttelaadiga tegelane, kes mõtleb, et tarnida on tarvis vaid nii palju, et vastuvõtutestimine läbitaks ja klient raha ära maksaks.

Nii et, palun, jumala eest, proovige palun pea-aegu ükskõik mis käkiga ennem hakkama saada ja kui siis tõesti see sotsiaalne pool on hästi täpselt teada, Teil on mingite käkk-töövahenditega sotsiaalne protsess juba töös, kasvõi paberi ja pliiatsi ja Exceliga, siis alles hakake mõtlema tarkvara tellimise peale, seades tarkvara ülesandeks juba toimiva sotsiaalse protsessi efektiivsemaks muutmist, käkk-töövahendite välja vahetamist. Mõttetu tarkvara-projekti tegemata jätmisest üle jäänud raha eest aga ostke endale ja oma sõpradele paar kasti komme! Vähemalt olete oma raha eest midagi head vastu saanud.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0840010643005